RBR Info: SJRC 2018 - RALLY Turkey - Letos je dobojováno!

Posledním dílem letošního Slovácko-Jarošovský pivovar Rally cupu byla šotolinová Turecká rally.
Türkiyeye hoşgeldiniz!
A je to tady vážení přátelé! Závěrečný podnik premierového ročníku SJRC Cupu pořádaného naším MP Racingem je odjetý.

Na přihlášené posádky čekalo na Tureckých rzetách především spousta nezpevněných a přašných cest posetých hromadou nepříjemného kamení, jak se s tím naši virtuální soutežáci poprali se dočtete níže.

Tak tedy celkovým vítězem turecké rally se stal se již po sedmé v sezoně stal Rusky jezdec Anton Kochetkov na voze Citroen C3 WRC. Druhý dojel Oťas Plojhar se svým Hyundaiem i20 WRC spec.2016, který byl nejlepším z českých soutěžáků na tureckých kamenitých rychlostkách. Celkový bronz si z turecka odváží Libor Tomeček na Toyotě Yaris WRC. Ovšem tentokrát se pozastavme u pátého místa v celkovém pořadí turecké rally, to totiž získal polský jezdec Maciej Zawisza s Fordem Fiesta WRC.
Tento jezdec z pořádajícího MP racingu si totiž oným pátým místem zajistil titul v absolutním pořadí šampionátu SJRC 2018! Tak a je to venku vážení, historicky prvním absolutním mistrem SJRC je MACIEJ ZAWISZA!!! z Polska, startující za MP racing.cz :-D . Veliká gratulace Macieji! Good job well done! :-)
Jen dodám, že naše redakce doufá že se jí podaří zajistit rozhovor s novopečeným mistrem a možná nejen sním pro naše webové zpravodajství z podniků pořádaných zde na MPracingu. No šampaňské je rozlito a tak pojdmě pokračovat dál v hodnocení turecké soutěže a celkového pořadí v jednotlivých kategoriích.

V nejrychlejší kategorii RC1 je celkovým vítězem Ruský bohatýr Anton Kochetkov. Congratulations Anton, perfect season! Dovolte mi malou poznámku, jsem přesvědčen že pokud by Anton startoval na všech 10ti podnicích SJRC 2018 zřejmě by se stal i absoulutním šampionem, protože přátele fakta nelžou : Anton Kochetkov 7 startů 7 vítezství , takže se dá říci že ona dvě N/A v tabulce ho stáli titul v absolutním pořadí. Čímž samozřejmě nikterak nesnižuji kvality Macieje, který byl celou sezonu konzistentní a asi jako jediný dokázal jinak neohroženemu ruskému jezdci sekundovat.
Třetí příčku v celkovém hodnocení třídy RC1 získal Libor Tomeček s Toyotou Yaris WRC a nakonec i Oťas Plojhar , oba měly shodný počet bodů.

Ve skupině RC2 kde převážne startují vozy specifikace R5 nebo S2000, (mimochodem také nejpočetněji obsazené kategorii v letošním SJRC 2018) byl nejrychlejším v turecku Václav Poustka s Fiestou S2000. Stříbro si vyjel Pavel Řezníček na Fabii R5 ( MP racing) a třetí dojel Pavel Králíček taktéž s Fabií R5.
Konečné pořadí v RC2 dopadlo takto: Mistrem se stal Teodor Stránský s Citroenem C3 R5 ze Svarmetal RBR týmu- Gratulujeme.
Druhý celkově skončil vitěz z Turecka mezi "RCdvojkama" Václav Poustka na Fiestě S2000. A celkový Bronz z RC2 zůstává "doma" v MP racingu díky Pavlu Řezníčkovi s Fabií R5 Děkujeme Pavle!

Skupina RC3 se celou sezonu SJRC 2018 nesla v jednom duchu a to za a) malá účast a za b) absolutní dominance jednoho jezdce. Stejně jako Anton v RC1 nastoloval prakticky závod co závod svou hegemonii tak to sámé v bledě modrém (jak se říka) se dělo v RC3 v případě "domácího" zkušeného jezdce Milana Řezníčka (a jeho "šesnáctkové Fiesty) a tak tedy asi není překvapením že i v Turecku (ač ve třídě na startu osamocen) si dojel pro další vítězství a potvrdil tak svuj zisk titulu mezi RCtrojkami. Se ztrátou 30ti bodů skončil v RC3 druhý Vlasta Válek se svou Hondou Civic R3 .Jako třetí skončil celkově Rosťa Novosad také s Fiestou S1600.

V bohužel slabě obsazené RC4 si celkové prvenství zajistil další z klanu Řezníčků Radek a je to tak již třetí skupinové prvenství pro MP Racing v premiérovém šampionátu SJRC. Gratulace Inžo!

A na závěr již tradičně klasika v podání historiků. Tureckou rally mezi "starci" vyhrál Jenda Novák na Lanceru Evo II , druhý dojel Remus Diaconescu se svou Audi Quattro a třetí skončil Josef Mydliar s Fiatem 131 Abarth. Co se celkového prvenství mezi historiky týká, tak Háčka byli rozděleny do kategorií H/A a H/4. Tak tedy popořadě ve skupině H/A : titul získal vítěz z Turecka Jenada Novák na Evu II, druhý skončil Victor Trnka s Toyotou Celica a třetí Ivo Smeidler taktéž s Lancerem druhé evoluce.

Skupina historiků H/4 dopadla celkově takto: Titul získal Remus Diaconescu (Audi Quattro) startující pod barvami MP racingu, Good job Remus!!! Stříbro bere Josef Mydliar (Fiat 131 Abarth) a bronz si odváží Valdimír Skoupil (Opel Kadett).

Tak to byl přátelé premiérový ročník Slovácko-Jařošovský Pivovar -Rally Cupu. Všem vám děkujeme za účast. Děkujeme našim sponzorům a partnerům, všem keří se na tvorbě a fungování této soutěže po celou první sezonu podíleli!!! Ještě jednou GRATULACE vítězům! Ať už v celkovém pořadí, v jednotlivých skupinách a nebo jen souteží či dokonce RZ. Díky a mnoho šťastných kilometrů nejen na virtuálních Rzetách vám všem přeje MP Racing.cz Virtual Rally Team. U příštího ročníku a nebo i u jiných závodních sérií nejen na MP racingu naviděnou.

Kompletní pořadí naleznete ZDE

Nezapomeňte Nás sledovat i na FACEBOOKU kde se dozvíte vždy čerstvé info z turnaje!!!!