SRC 2019 (MP Racing)
slide01 slide02 slide03 slide04
Menu
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-07-2019 09:49
Ahoj nohu poprosit o zmenu tymu na MP Racing?

16-02-2019 14:32
Ahoj jeste ne. Ale pracuje se na tom. Dam vedet jak to bude ready.

14-02-2019 18:52
Ahoj mam otazku jsou nejake plate na RBR?

06-02-2019 14:22
Ještě měsíc a půl a je tu start new sezony SRC 2019...

07-12-2018 17:55
mail odeslán

Video
Olga Lounová - Brány svaté

Daniel Landa - Král a klaun
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
» REGISTRACE ZDE
» REGISTRACE ZDE
Nejdiskutovanější
Žádná diskuze
Kdo je on-line
» Hosté on-line: 1

» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 29
» Nejnovější člen: GAIS Jan
REÁLNÉ INFO: Toyota oficiálně zpět v rally, tým kompletně sází na Finsko

Také nástupnická společnost TMG stále sídlící v KolínÄ› nad Rýnem stála na počátku aktuálního comebacku značky do MS – v roce 2014 v jejích dílnách vznikl první prototyp Yarisu WRC, pomocí nÄ›hož se japonské vedení formy nechalo postupnÄ› pÅ™esvÄ›dčit k odsouhlasení nového rallyového programu. PozdÄ›ji však do hry vstoupil čtyÅ™násobný mistr svÄ›ta Tommi Mäkinen, který v Japonsku loboval tak dlouho, až celý projekt pÅ™ešel z NÄ›mecka pod finská kÅ™ídla. Finální Yaris WRC má za základ stejný výchozí typ, oproti nÄ›meckému vozu je však „nakreslený“ zcela od nuly a od TMG je pÅ™evzatý pouze motor.

Dlouhou dobu se spekulovalo o jezdecké sestavÄ› Toyoty pro MS 2017. ZpoždÄ›ný vývoj a stavba prvních prototypů, stejnÄ› jako nepÅ™íliš pÅ™esvÄ›dčivé výkony vozu v úvodních fázích testů pÅ™íliš jezdců nelákaly, situace se však zlomila v momentÄ›, kdy Volkswagen oznámil odchod z mistrovství svÄ›ta a vzduchem zároveň začaly létat astronomické částky, které bylo japonské vedení ochotno zaplatit za jezdecké služby. V hledáčku byl Sébastien Ogier, který vůz také nedávno testoval, ten však nakonec kývl konkurenčnímu M-Sportu. Už dÅ™íve zaangažovaného Juha Hänninena, který se v průbÄ›hu roku podílel na testech Yarisu, tedy nakonec doplní jiný bývalý jezdec VW, a to Jari-Matti Latvala. „Zahájil jsem svou soutěžáckou kariéru pÅ™ed patnácti lety ve voze Toyota Corolla GT, o dva roky pozdÄ›ji jsem jel poprvé se speciálem WRC a byla to opÄ›t Toyota Corolla. I díky tomu se cítím, že se vracím domů. Jsem rád, že jsem u začátků návratu Toyoty do MS a věřím, že společnÄ› získáme spoustu vítÄ›zství,“ Å™ekl Jari-Matti Latvala.

TÅ™etím jezdcem do party, kterého Toyota ulovila, je dlouholetý jezdec Škody Motorsport a aktuální mistr WRC2 Esapekka Lappi. Ten mÄ›l původnÄ› působit v roli týmové dvojky, situace s Volkswagenem ale celou situaci zmÄ›nila. V týmu bude fungovat jako testovací a vývojový jezdec s tím, že se pÅ™edpokládá jeho nasazení v průbÄ›hu sezóny se tÅ™etím vozem Toyoty. Bizardní je, že právÄ› Lappi byl ještÄ› nedávno „vychováván“ ve ŠkodÄ› coby budoucí jezdec pro Polo WRC…

Toyota Yaris WRCToyota Yaris WRC

Z továrních týmů, které avizovaly účast v MS 2017, už na oficiální pÅ™edstavení čeká pouze Citroën. Ten už svou jezdeckou sestavu nÄ›jaký čas zná, zbývá tedy ukázat svÄ›tu finální podobu nové cé-trojky. A poslední tajenkou zůstává, zda se Volkswagen pÅ™ece jen uvolí k propůjčení evolučního Pola WRC nÄ›kterému soukromému týmu.

zdroj; AutoSport.CZ

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.