» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 30
» Nejnovější člen: ROGOVSKOY Sergey
RBR INFO: Rally Mania 6 - 2017 je za námi

Poslední dny měsíce Duben přinesly aprílové počasí,které bylo jako na houpačce.No a poslední víkend přinesl i další závod série Rally Manie s číslovkou 6,který byl stejný jako zmíněné aprílové počasí.Organizátorem byl tentokrát Radek,že vybrané tratě nejsou lehké se ukázalo hned v shakedownu.

Ten měl,jak je již zvykem dva testy,Pian del Colle a Puy du Lac.Oba testy se jely až v podvečerních hodinách,navíc zatažená obloha v kombinaci smokrou tratí po vydatném dopoledním dešti udělaly podmínky hodně těžké.Pian del Colle nakonec ovládl Milan na Fiestě S1600,dvojku Puy du Lac vyhrál Pavel,kterého nezaskočila tma na trati a tento test vyhrál s vozem Lancia Delta HF Integrale.Celkově nakonec shakedown vyhrál Milan před druhou Marcelou startující se Škodou Favorit a třetí Adélou na stejném voze.Do shakedownu nastoupil taktéž Radek a Tomáš no a nemůžeme zapomenout i poslední dámu Lucii.Michal se ze závodu omluvil pro nedostatek času,Vašek pylně doladoval vůz na samotný závod stejně jako Nikola.
Do samotného závodu čítajícího 8 ostrých testů nastoupilo celkem 9 pilotů,a to Milan,Pavel,Radek,Tomáš a Vašek a samozřejmě knašemu potěšení všechny dámy a to Adéla,Lucie,Marcela a Nikola. Závod s číslovkou 6 ovšem byl plný nečekaných problémů nejen s počasím,ale i se samotnými tratěmi.Už první zkouška Sardian,která je takovým okruhem, dala zabrat většině jezdců.Jedničku nakonec vyhrál Vašek,který svůj zcela nový vůz spec.WRC,Ford Fiesta WRC 2017 připravil velmi dobře před druhým
Pavlem a třetím Milanem.Druhou zkouškou byl Sieversdorf,který zůstal vlhký a to nejlépe sedlo Nikole,která vyhrála se svým Favoritem před druhým Vaškem a třetím Milanem.Do této zkoušky již nenastoupila Marcela,u které se hned po první zkoušce dostavil problém,po kterém se rozhodla z dané soutěže odstoupit a neriskovat větší poškození vozu.Třetí zkouškou byl Rally Wisla shakedown,ten ovládl Vašek před druhým Pavlem a třetím Tomášem na dalším voze spec.WRC,ovšem s VW Polo WRC 2016.Čtvrtá zkouška byl nekonečný Pikes Peak 2008,trat šplhající až k nebesům...Jak nám sdělila v cíly Nikol: myslela jsem,že to pojedu až do oběda...Vyhrát nemohl nikdo jiný než Vašek,druhý zvládl zdolat horské výšiny Pavel a na záda mu funěl třetí Milan.Pátý test Shomaru Pass ovládl Pavel,Vašek byl druhý a třetí Adéla.Ovšem pak přišel test s číslem 6,ten vyhrál nováček Nikola,která vůbec po celý závod dokazovala, že se vyplatilo svůj soutěžní speciál pečlivě připravit.Druhý byl Milan a třetí Adéla.Bohužel v cíly této zkoušky jsme už neviděly Pavla,kterého zradila technika.Sedmička,pro hodně lidí štastné číslo,tady číslo zkoušky Travanca do Monte,která přinesla pomyslné štěstí Tomovi v podobě výtězství na této zkoušce před Milanem a třetí Nikol.Poslední test už byl jen taková podívaná pro diváky,okruh plný skoků a to Zaraso Salos Trekas jedoucí se na dvě kola a ten vyhrál opět Vašek,který si tím pádem upevnil i celkové vítězství v této soutěži.Druhý byl Milan a třetí Adéla.Koho jsme neviděly ani na jedné ze
zkoušek na pomyslném podiovém umístnění byl Radek,ten si jel svůj poklidný závod ve středu pole se svým Citroenem C2 max spec R2...stejně na tom byla i Lucie.
Celkové vítězství po sečtení všech časů připadlo Vaškovi,ten vyhrál 4 z 8 zkoušek.Druhé místo udělalo radost Milanovi,třetí místo patřilo Nikol,která jen potvrdila,že patří mezi težké soupeře.Čtvrtá byla Adéla,pátý Radek před šestou Lucií a sedmým Tomášem.
Takový byl nelehký závod s číslem šest,sedmička už tuká na dveře a naše redakce bude opět v místě konání,aby přinesla pár postřehů pro Vás...

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.