» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 30
» Nejnovější člen: ROGOVSKOY Sergey
RBR Info: SJRC 2018 - Rally Monte Carlo výsledky

S nástrahami francouzkých zasněžených stoupání a klesání si nejlepe poradil Oťas Plojhar na voze Toyota Yaris WRC 2017 čímž se samozřejmě ujal vedení v celkovém pořadí SJRC 2018. A jaké že byly pocity nejrychlejší posádky po poslední RZ Monte Carla?

Plojhar Oťas: Do závodu jsme vstupovali s cílem zkusit se utrhnout soupeřům na asfaltu a přežít sněhovou francii na kterou stále ještě hledáme dokonalé nastavení, které by nám dovolovalo naplno využívat potenciálu auta. Rozhodla velmi vydařená RZ Peyregrousse, která je s vozy specifikace 2017 opravdu velká výzva. Škoda, že jsme hned na začátku přišli o souboj s Maxem protože by to určitě bylo mnohem napínavější. Před dalším závodem plánujem hodně testovat abychom měli Yaris připraven na veškerý povrch a počasí protože zatím funguje ve velmi úzkém okně.

Na druhém místě do cíle dojela Polská posádka Zawisza Maciej se ztrátou 56 s. na prvního Plojhara. Bohužel se Nám nepodařilo sehnat vyjádření jezdce.

Jako třetí do cíle dojel další ,,rychlík,, a to Maxim Kahánek s vozem Citroen C3 WRC 2017.

Kahánek Maxim: Chtěl bych poděkovat za závod, líbilo se mi pevně dané pneu, aby byly podmínky náročnější a podrobnější těm na Monte Carlu. Do závodu jsem vstupoval bez testu a i přes to jsem dokázal vyhrát nějaké RZty, škoda chyby na RZ2, mohl jsem být blíže Oťasovi a hlavně na 2. místě celkově. Snad se nám bude podobně dařit celou sezónu.

To že byla celá soutěž náročná dokazuje i množství penalizací, které byli jezdcům uděleny při tzv. Super Rally. Nejvíce jezdce potrápila 4 RZ kde spousta z nich zapoměla v servisu přezout a jeli na slikach ve sněhu. Jako například na fotce Jan Adámek.

Kdo doplatil na super rally byl i Šmeidler Ivo a co řekl po dojetí do cíle:

Šmeidler Ivo: Nemohl jsem chytit správný rytmus... A tak po první nehodě to už vůbec nešlo nějak rozumně dojíždět ... Úplně mě to sežralo... Nebyl to pro mě moc dobrý začátek.

Komisaři byli tentokrát hodní a nevyžádaly jsi žádný replay ke kontrole. Uvidíme jak to bude příští závod.

Všem děkujeme za velkou účast a doufáme že se všichni sejdeme již za 2 týdny ve Švédsku.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

Kompletní pořadí naleznete ZDE

pro SJRC 2018 Tonda Motyka - redaktor

#1 | Reznicek Milan dne February 13 2018 12:15:35
Velmi pěkně napsáno.Závod se v našich rukách moc nepovedl,čekaly jsme lepší umístnění ve skupině.Závod jsme velmi dobře rozjely a stupnovaly náskok až do osudové 5rz,kde jsme chybovaly a musely odstoupit.6rz jsme ztrávily v depu,kde kluci z týmu pylně pracovaly,abychom se pokusily dokončit soutěž.To se nakonec podařilo a k našemu překvapení 3 místo ve skupině bylo aspon malou ůtěchou k našemu prvnímu a smolnému závodu.Díky pořadatelům,moc se těšíme do Švédska,kde se nám snad bude dařit lépe a ukrojíme něco málo z náskoku Vlasti Válka a Rosti Novosada,kterým gratuluji k naší porážce...všem velké díky za ůčast a GL na rally Sweden..
#2 | Reznicek Milan dne February 13 2018 12:19:26
Samozřejmě všem velká gratulace k vítězství jak ve skupinách a samozřejmě celkovým vítězům Otasovi,Maciej,Maximovi...k celkovému triumfu v Monte Carlu...